Languo İngilizce Kitap Seti

Üniversitemiz Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı öğretim görevlileri tarafından üniversite yabancı dil okulları için Languo İngilizce eğitim kitapları serisi geliştirilmiştir. Küresel bir bakış açısıyla Prof. Kachru tarafından geliştirilen Dünya İngilizce'leri (World Englishes) teorik yaklaşımı da göz önüne alınmıştır. Söz konusu yaklaşıma göre, İngilizce dünyaya mal olmuş bir dil olup dünyanın farklı bölgelerinde farklı gerekçelerle yeniden üretilmektedir.    

Languo serisinin ilk basımı 2020-2021 akademik yılında üniversitemiz Yabancı Diller Okulunda ve bölümlerdeki İngilizce derslerimizde kaynak kitap olarak kullanılmaya başlanmıştır. Languo serisi, yerel kültür ve değerlerimizi öncelemekle birlikte küreselleşmiş bir dünyanın farklı kültürlerini de ihmal etmeyen
bir pedagojik yaklaşımla Languo A1, A2, B1 ve B2 seviyesinde öğrenim gören öğrencilerimize uygun fiyatla sunulmuştur. Ülkemiz dışındaki bazı üniversiteler tarafından da tercih edilmiş olan Languo serisi, yabancı kaynaklara maddi gücü yetmeyen ülkemizde öğrenim gören öğrencilerimiz için de alternatif olmuştur.    

Pilot çalışmayla birlikte halihazırda yapılmakta olan program değerlendirmesinin ardından ikinci basımda iyileştirmeler de yapılacaktır. Bunun yanı sıra sınav havuzu oluşturmaya çalışılmaktadır. Detaylı tanıtımının yer aldığı bir broşür de ilişiktir. Yerli ve uygun fiyatlı kaynak sunmak isteyen üniversitelerimizin dikkatine sunarız. Kitaplarımızla birlikte elektronik sınavlarımızı da tüm ilgili ve istekli üniversitelere açmaya hazırız.    

İngilizce kitap pazarında üniversitelerimizin de örnek eserlerle yer almasının ve kitap fiyatlarını regüle edecek bir alternatif sunmasının bir yurttaşlık görevi olduğuna inanmaktayız. Daha detaylı bilgi için infoyabanci@ostimteknik.edu.tr ve 0 (312) 386-1671'dan iletişime geçmenizi öneririz.
    
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin